ماموپلاستی چیست؟

دکتر مریم شفیعی-ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی ترمیمی پستان( Mammaplasty) جراحی پلاستیک جهت اصلاح سایز یا ترمیم افتادگی پستان است که در زنان انجام می‌شود و معمولاً جهت زیبایی پستان انجام می‌گیرد. در طول عمل کوچک کردن سینه، چربی، بافت غدد و پوست از سینه برداشته شده و سپس بافت سینه تغییر شکل داده می‌شود و به این ترتیب وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح می‌گردد.

 

انواع ماموپلاستی

  • ماموپلاستی کاهشی یا کاهنده: جهت اصلاح فرم سینه با برداشتن بافت از آن انجام می‌گیرد.
  • ماموپلاستی افزایشی: با افزایش سایز سینه جهت بهبود ظاهر آن انجام می‌گیرد.

ماموپلاستی جراحی زیبایی پستان

ماموپلاستی کاهشی

زنان با سینه‌های خیلی بزرگ ممکن است علاوه بر نارضایتی از اندازه و شکل پستان‌هایشان، دچار مشکلات جسمی هم باشند. از جمله این مشکل‌ها، درد گردن و پشت، تحریک‌ و التهاب پوست زیر سینه و ناراحتی حین ورزش کردن است. بزرگی پستان‌ها تاثیر سوء قابل‌توجهی در اعتماد به نفس و در مشارکت زنان در فعالیت‌های اجتماعی ورزشی دارد. بزرگی سینه‌ها اکثرا در خانم‌ها بعد از زایمان ایجاد می‌شود ولی در دختران مجرد به دلیل بیماری یا زمینه ارثی دیده می‌شود. در این عمل، با برداشتن قسمتی از بافت چربی و بافت غده‌ای پستان و پوست، سینه‌ها نمایی سفت‌تر، کوچک‌تر و گردتر پیدا می‌کنند. این عمل نه تنها اندازه و حجم سینه‌ها را کاهش می‌دهد، بلکه شکل و افتادگی پستان‌ها را نیز اصلاح می‌کند. عمل کوچک کردن سینه هم برای خانم‌ها و هم برای مردانی که دچار بزرگی سینه‌ها (ژنیکوماستی) هستند توصیه می‌شود. در کل هدف این عمل، ایجاد سینه‌هایی متناسب با سایر قسمت‌‌های بدن است.

 

ماموپلاستی افزایشی

این جراحی ها با استفاده از پروتزهای سیلیکونی یا سالینی باعث افزایش اندازه حجم پستان می شود.یکی از رایج ترین و شایعترین اعمال جراحی زیبایی محسوب می شود.

برای خانم هایی که به دنبال تناسب بهتر یا شکل زیبا تر هستند و آرزوی پوشیدن لباس های مناسب تر دارند، همچنین اگر حاملگی ، کاهش وزن یا پیری اندازه و شکل پستان ها را نازیبا کرده یا به علت کوچک تر بودن یکی از پستان ها به دنبال ایجاد قرینگی بیشتر هستید این جراحی را به شما پیشنهاد می کنیم.

این جراحی یک راه حل طولانی مدت برای بدست آوردن شکل ایده آل است شما در لباس پوشیدن خود و لباس شنا بهتر دیده خواهید شد.شکل جوان تری پیدا خواهید کرد.پروتزهای پستان نیازمند مراقبت و کنترل هستند. نهایتا” ممکن است نیاز به تعویض سال های بعد پیدا بکنند.

تمامی حقوق برای سایت دکتر مریم شفیعی محفوظ است @ کپی رایت 1397. طراحی وب سایت: داکتاپ (شبکه حرفه ای پزشکان)

Log in with your credentials

Forgot your details?