جراحی زیبایی شکم

دکتر مریم شفیعی-جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

آبدومینوپلاستی

یک نوع جراحی پلاستیک شکمی است که چربی و پوست اضافه را بر­می­دارد و در بیشتر موارد می­تواند ماهیچه ­های ضعیف­ شده یا جدا­شده را دوباره بسازد که صافتر و سفت­تر از قبل از جراحی خواهند شد.

بارداری، کاهش وزن و روند طبیعی پیری می‌تواند موجب افتادگی پوست در منطقه اطراف شکم شود. این افتادگی پوست، از طریق ورزش یا درمان غیر تهاجمی رفع نمی‌شود. بلکه راه‌حل آن، جراحی کوچک کردن شکم (ابدومینپلاستی) است که نتیجه آن، داشتن یک شکم صاف‌تر با پوست محکم‌تر می‌باشد.

 

پانیکولکتومی

روشی است که به تنهایی یا در کنار جراحی باز شکم انجام می شود، هر «پوشش» پوستی و بافتی آویزان را از زیر ناف بر می­دارد. این پوست اضافه معمولاً نتیجه­ کاهش وزن زیاد به وسیله­ رژیم یا ورزش است (۱۰۰ پوند یا بیشتر).

در جراحی باز شکم به شیوه­ سنتی (آبدومینوپلاستی) یک برش افقی بالای خط موی شرمگاهی انجام می­شود. طول این برش زیر شکمی به مقدار پوست اضافه بستگی دارد. پوست سپس به سمت بالا به سوی قفسه­ سینه بخش­بخش و ماهیچه سفت می­شود. ناف جابه­جا شده و پوست اضافی برداشته می­شود. جراج زیبایی شما شاید ترکیب لیپوساکشن با جراحی باز شکم را برای نتیجه­ بهتر پیشنهاد کند.

جراحی(آبدومینوپلاستی و پانیکولکتومی) یاجراحى باز شکم معمولاً زیر بی­حسی عمومی انجام می­شود و اغلب به صورت سرپایی یا با بستری یک شبه انجام می­گیرد. خود جراحی ممکن است بین دو تا چهار ساعت به طول بی انجامد.

چگونه پانیکولکتومی انجام می­شود؟

پانیکولکتومی ممکن است به عنوان جراحی مجرد یا همراه با جراحی باز شکم صورت گیرد. این جراحی ممکن است همراه با دیگر جراحی شکمی همچون رحم برداری، ترمیم دیوار شکمی یا ترمیم فتق انجام شود. وقتی پانیکولکتومی به تنهایی صورت گیرد، فقط به قصد برداشتن پوست اضافه و چربی انجام می­شود و این جراحی دیگر جنبه زیبایی ندارد.

 

این جراحی حدوداً سه تا پنج ساعت طول می­کشد و برش دقیقاً روی ناحیه­ شرمگاه ایجاد می شود که به سمت بیرون به سوی لگن ها گسترش می­یابد. طول برش شما بستگی به مقدار پوستی دارد که باید برداشته شود. بسته به اندازه­ پانوس، ناف ممکن است به پایین کشیده شود یا کاملاً با پانیکولکتومی برداشته شود. با این حال جراح این موضوع را در جلسات مشاوره تشخیص خواهد داد و قبل از هراقدامی مریض را از اقداماتی که قرار است انجام شود، مطلع می کند.

تمامی حقوق برای سایت دکتر مریم شفیعی محفوظ است @ کپی رایت 1397. طراحی وب سایت: داکتاپ (شبکه حرفه ای پزشکان)

Log in with your credentials

Forgot your details?